טלפון:  050-4465011 דוא"ל:  Galia@TimeCafe.co.il
התקשרו אלינושלחו הודעההמלצות

5 טיפים לשדרוג איכות החיים בעבודה

5 טיפים לשדרוג איכות החיים בעבודה- אוכל כיבוד ועוד

ימי העבודה בעידן המודרני הם ארוכים, מתישים, עמוסים בפגישות, שיחות, התייעצויות, ישיבות וגם לא מעט זמן עבודה על המחשב. מי מאיתנו שעובד עבודה פיזית מוסיף לכל אלו גם מירוץ להספיק, להגיע לדדליין, לבצע את כל מה שנדרש כדי להתפרנס. למרות שהמשכורת בתחילת החודש מעודדת, לא מעט פעמים אנחנו פוגעים באיכות החיים שלנו – בעיקר בכל מה שקשור לגוף ולתזונה.

במהלך יום עבודה שגרתי אנחנו לא פעם ולא פעמיים דוחים הפסקות שתייה או אכילה, יושבים שעות רבות מול המחשב ללא תזוזה, מוותרים על ארוחת צהריים מסודרת או מעדיפים להחליף אותה באוכל תעשייתי ולא מזין. איך משנים את הלך הרוח הזה ומשדרגים בקלות יחסית את איכות החיים במהלך יום עבודה? הנה חמישה טיפים שאתם מתחילים ליישם כבר מחר.

הביאו אתכם לעבודה פירות, ירקות וחטיפים בריאים:

אנחנו נוטים לנשנש לא מעט במהלך העבודה, או לחילופין לשכוח לאכול. הביאו אתכם פירות, ירקות חתוכים, יוגורט או חטיף אנרגיה בריא שתמיד יהיה לכם לאן לפנות. מכונת הממתקים במסדרון אמנם תישאר קצת יתומה, כך גם העוגיות שנותרו מהישיבה האחרונה במשרד, אבל אתם תכניסו לגוף דברים יותר טובים.

צאו לארוחת צהריים:

לא מעט עובדים מוותרים על הארוחה החשובה או אוכלים אותה ליד המחשב. ותרו על העבודה לשעה, זה מותר לכם לפי חוק. צאו לארוחת צהריים שבה תשתחררו קצת מסביבת המשרד, תלכו ברגל ולבסוף תהנו מארוחה מזינה ומלאה.

תזמו הענקת כרטיסי הטבה לארוחות לעובדים:

בלא מעט משרדים כיום כבר מעניקים לעובדים כרטיסי הטבה לארוחות מחוץ למשרד, כרטיסי אוכל לעובדים – כך מכנים אותם. כרטיסי אוכל מעניקים לעובדים הטבות ברכישת ארוחות במסעדות, לרוב הנחות משמעותיות שמאפשרות להם לצאת ולאכול ארוחה חמה, מלאה ומזינה בלי לחשוב על בזבוז כסף.

כרטיסי האוכל האלו מאפשרים לכם לבחור בכל יום בארוחה מלאה, דשנה ובריאה מחוץ למשרד ולהנות משפע של אפשרויות לגוון את התזונה שלכם. מכיוון שרוב המסעדות מפרסמות את התפריטים שלהן מראש, תוכלו לדעת באיזו מסעדה כדאי לאכול ולצאת להפסקה החשובה הזו מבלי לדאוג להוצאות.

שתו מים במקום משקאות מתוקים:

הכי קל לגשת למכונת השתייה ולהוציא ממנה משקה מתוק שיעלה את רמת הסוכר ולכן את האנרגיה, לפחות לזמן קצר. המשקאות האלו בסופו של דבר יוצרים נזקים בגוף ומורידים את איכות החיים שלכם בעבודה ובכלל. כדאי להחליף את המשקאות המתוקים במתקני מים מינרליים ולשתות מים במקום מיצים.

החליפו את הכיבוד בישיבות בפירות, ירקות וכריכים מזינים:

במרבית המשרדים הכיבוד בישיבות ומפגשים כולל עוגיות, עוגות, בורקסים ומאפים, אבל אלו לא תורמים לאיכות החיים במשרד ומחוצה לו. החליפו את הכיבוד השגרתי בירקות ופירות חתוכים, הכינו כמה כריכים מזינים עם גבינות טובות, ירקות, ממרחי ירקות וקטניות וכדומה. אלו עדיפים בהרבה על המאפים המשמינים והלא מזינים שמוגשים בדרך כלל.

 

 

מאמרים