טלפון:  050-4465011 דוא"ל:  Galia@TimeCafe.co.il
התקשרו אלינושלחו הודעההמלצות

כיצד נדאג שבאירוע שלנו יוגש מזון איכותי?

טיפים חשובים, כיצד לזהות נותני שירות אמינים, המגישים מזון איכותי וטרי

העצה הראשונה היא קודם כל להשתמש בהמלצות של לקוחות קודמים. המלצה היא אינדיקציה מצוינות למסירות של החברה, ליכולת שלה לעמוד בהתחייבויות וכמובן לאיכות חומרי הגלם והמזון. המלצה אובייקטיבית מחברים ובני משפחה היא צעד חיוני למי שרוצה לדאוג שבאירוע שלו יוגש מזון ברמה גבוהה. את ההמלצות ניתן לאסוף בשיחה אישית עם קרובים או בעזרת אתרי האינטרנט העוסקים בתחום.

עצה שנייה ולא פחות חשובה היא לקבוע פגישה במשרדי החברה ומול נציגי השירות. פגישה אישית חושפת לא מעט על המנטאליות של ספקי שירותים. במידה והפגישה נערכת במשרד מלוכלך, מוזנח או מבולגן, אין סיבה לתת אמון בחברה. לעומת זאת, חברה שמקפידה על קלה כחמורה תציע סיור במטבח ואפילו תזמין את הלקוח לאירוע בו היא משתתפת. הטיפ במקרה הזה הוא לא להתפתות לחזות חיצונית שאינה מעידה באמת על האיכות.

האם איכות מזון היא פונקציה של כסף?

בחירת חברה או שירות קייטרינג מוכיחה שלא תמיד איכות מזון היא פונקציה של כסף. היום ניתן לתאם שירותי קייטרינג משובחים במחירים אטרקטיביים. הרבה חברות מסתירות חוסר ניסיון או ידע בתימחור גבוה, שאינו עולה בקנה אחד עם התפריט המוגש ביום האירוע. מומלץ להיזהר ממצב כזה ולהשוות כל הזמן בין המחירים המקובלים בתחום.

אין סיבה להתפשר על איכות המזון באירוע ועבור רוב האנשים זהו הפרמטר החשוב ביותר. על מנת לדאוג לכך שבאירוע יוגש מזון איכותי צריך להבהיר זאת גם לספקי השירות. במילים אחרות, הרבה חברות קייטרינג מרשות לעצמן לוותר על חומרי גלם טריים בגלל חוסר היכרות וידע של הלקוחות. נסו לאסוף כמה שיותר מידע על תפריטים קולינריים מועדפים, בררו אילו חומרי גלם זמינים בעונות שונות בשנה והתייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

תיאום שירות קייטרינג מול האולם

מזון המוגש באירועים לא נמצא רק באחריותה של חברת קייטרינג. שאר הגורמים המשתתפים בהפקת האירוע חיוניים לא פחות לצורך יצירת מצב בו האורחים מקבלים מזון טרי, חם וטעים. התפקיד של בעלי האירוע הוא לתאם בין בעלי השירותים ולהישאר עם אצבע על הדופק. יש משמעות למשל לנציגי המטבח במקום בו בוחרים לקיים את האירוע, למלצרים המגישים את האוכל ולפעמים אפילו לתאורן או לתקליטן. תיאום מוקדם מונע עוגמת נפש והוא מאפשר לבעלי האירוע ולנציגי חברת הקייטרינג לייצר שיתוף פעולה מוצלח.

הפקת אירוע היא משימה מורכבת הדורשת הקצאה של זמן ומשאבים. כפי שניתן לראות, בחירה בחברה או שירותי קייטרינג יכולה להיות לא פחות מתסכלת. הדבר החשוב הוא לקבל כמה שיותר המלצות, להתרשם מנציגי החברה ברמה האישית ולבצע השוואה המבוססת על פרמטרים מקצועיים.

לאחר שבחרנו במזון איכותי, מומלץ להשתמש במגשי אירוח לאירועים כדי לשמור על מראה מעורר תיאבון.

מאמרים