טלפון:  050-4465011 דוא"ל:  Galia@TimeCafe.co.il
התקשרו אלינושלחו הודעההמלצות

כל מה שרציתם לדעת על פטיפורים

כל מה שרציתם לדעת על פטיפורים

מי לא אוהב פטיפורים? גם אם אינכם מכירים את המושג בוודאי נתקלתם בפטיפורים בכל אירוע בו ביקרתם שהגיש קייטרינג איכותי. פטיפורים הם אחד מהקינוחים הפופולריים ביותר, ונמצאים כמעט בכל חתונה או על מגשי אירוח לאירועים. למי שלא מכיר מדובר בעוגות הקטנות המוגשות בתפזורת על מגשים יוקרתיים, או בתוך מנג'טים, וכן בקינוחים נוספים  קטנים המעוטרים מרציפן או  שוקולד. 

 

מהיכן הגיע השם "פטיפור"?

מקור המושג "פטיפור" הוא בשפה הצרפתית, מדובר בחיבור שתי המילים "פטי" (Petit) או "קטן" בעברית,  ו-"פור" (Four) בעברית "תנור". למרות השם "תנור קטן" לא את כל הפטיפורים אופים.  את החגיגות המיניאטוריות על הצלחת נהוג לחלק לשתי קטגוריות עיקריות - "פטיפורים יבשים" ו"פטיפורים רטובים". הפטיפורים  היבשים עשויים להיות משולבים בפירות יבשים, או להיות עשויים מחלבון ביצה מוקצף, והקינוחים הרטובים משולבים בפירות העונה או בקרם מתקתק העוטף אותם.

 

איך נאפו הפטיפורים הראשונים?

הפטיפורים הומצאו והחלו להיות פופולאריים דווקא בשל סיבה טכנית. בסיום אפיית הלחמים על ידי האופים במאה השמונה עשרה בצרפת תנורי האפיה התקררו לאיטם. הטמפרטורה הגבוהה אפשרה להוסיף עוד מעדן אחד בסיום הבישול - עוגות קטנות שאינן מצריכות חום רב לאורך זמן על מנת שיאפו. בשלהי המאה התשע עשרה כאשר שתיית התה הפך למקובל יותר  בצרפת הוגשו לאורחים המתוקים הקטנטנים לצידם. משם הפטיפורים המשיכו להתפתח תוך שנוספים מאות מתכונים שונים ליצירת תענוג מתוק במנות קטנות. 

 

מצרפת לאירועים בכל להעולם

את הפטיפורים ניתן לראות היום בעיקר כחלק מקייטרינג מושקע הכוללת מגשיות פטיפורים במגוון צורות וטעמים, עמוסות כל טוב. הפטיפורים מגיעים בכל קשת הצבעים בזכות מרציפן צבעוני ופירות עונה טריים המשתלבים בהם, ומאפשרים גם למי שרק התחיל דיאטה לחטוא בפטיפור או שניים מבלי לחוש אשם מדי. אפשרות ההגשה של הפטיפורים במנג'טים קטנים חוסכת את ההתעסקות המיוצרת עם צלחות וסכום, ומאפשרת להנות מהפטיפורים גם במהלך אכילה בעמידה, או תוך כדי הליכה.

 

לסיכום, לא משנה אילו פטיפורים תבחרו להגיש בתור קינוחים לאירועים, קיימת  תכונה אחת המשותפת לכולם - הם נעלמים בפה בביס אחד ומשאירים טעם של עוד. מגש פטיפורים מוסיף תחושה יוקרתית ומפנקת לכל אירוע, ומאפשר ליצור מבחר וגוון המתאים לכל לשון,  על מגש אחד בוחד...

 

מאמרים